S T I G M A (split w. Aran Satan)

by Innoxia Corpora

/
  • Streaming + Download

    Includes high-quality download in MP3, FLAC and more. Paying supporters also get unlimited streaming via the free Bandcamp app.

      name your price

     

1.
I za světla je všude cítit strach, lži zlidověly, marketérský pach pravdu roztřískají iluze její střípky už nikdo nesloží propaganda slibů a pomoci poslušně dobrovolní otroci zničit vše, i půdu z pod nohou pak prodat nebe nad hlavou a v modravé obrazovce hledat slunce dnů s dotykem na skle vyhledavače snů s pokrytím plným zbaven problémů kde svět skutečný ztratil doménu.
2.
Posel 02:26
Posel Jsem posel špatných zpráv moje světlo vrhá stín a až den v noc změním a vás vyděsím se jako Fénix zjevím. Jsem ten, kdo seje bouři jsem arzen ve studních a až den v noc změním a vás vyděsím se jako pára ztratím. Ovládám obrazovky, noviny i řádky knih, ústa politiků i kázání duchovních, mysl krmím nenávistí a živ jsem neláskou v žilách mi proudí nafta, rozkoš mám s každou válkou. A z krve Tvé mám svůj háv ozdobený korály z rozsekaných dutých hlav.
3.
(Jaroslav Ježek, Jan Werich & Jiří Voskovec, 1934) Dle starých pramenů kdysi kraloval starý vetchý král. Řečeného krále nikdo se nebál, každý se mu smál. Ať dělal, co dělal, lid se chechtal dál, národ byl spokojen, reptal jenom král. Kat aby tohle spral, to jsem blázen sám, jak už vládnout mám? Až teprv baba Jaga, jak praví stará sága, povídá královi jedním rázem: Že kdyby líp znal svůj lid, věděl by, co lid chce mít, vážnost, že mu dodá jen, jen kat a blázen. Král že musí kata míti, aby se lid bál, jen bláznovi dovoliti, aby se mu smál. Král se vrátil na svůj hrad, babu poslech a byl rád, od té doby panoval kat, blázen a král. Pohádky vyčichly, zapadnul i král a svět dospěl dál. Kdepak jsou ty časy, kdy se národ smál, krize se nebál. Jak se všechno mění, Jak ten čas letí, Žijem ve znamení kulturních století. Dnes už lid nepozná, koho se má bát a komu se smát. Z čista jasna, kde se vzal, pan Nikdo tu se vzal, křičel, jak si předsevzal: „Já chci vládu!“ Nemluvil a jenom řval, co nedal, to sliboval, ale na svá bedra vzal funkcí hromadu. Prohlásil se za krále, za blázna, za kata, takže vznikla situace značně napjatá. A tak z kata a blázna vznikla hodnost svérázná, vylíhnul se nový tvor, blázen diktátor.
4.
Kult klonů 01:46
Hned ráno to začne bolí to jak krvácející dásně ozvou se zleva, ozvou se zprava dospěle dětská práva. Splnění snu, no nezní to krásně... Mistr světa, co trefil vše / co ztratil vše, ale cesta tam i zpět? Meresjev. Za křivým pohledem spěchám, cesty umetat, hrdinu omlouvat, klícku zlatou pulírovat. Vše pro jeho štěstí !!! Naštěstí všechno nenaplánuješ...
5.
Věřím 02:44
Věřím, že poznáš co je lež věřím, že půjdeš tam kam chceš věřím, že orientace těžká věřím, že platí příklad člověka. Věřím v tebe, věřím i v sebe. To je vše, co do banku dám málo to není a víc ani nechci tak si to myslím, tak si to věřím. Tak táhnu dál a jiskra v očích tvých mě nabíjí trpělivostí. Nevěřím v zámky vzdušné, věřím v hrady od základu.
6.
Skrze pochodně není vidět kdo zapaluje hranici s jiskrou nesouhlas smíšený s kouřem nese se vzduchem až ke hvězdám luna se však v kouři ztrácí dým nesouhlasných myšlenek polkl oblohu není kam vzhlížet všude bílá tma místo dřeva v žáru praskají kosti svárů ještě ale svítá a zkoušíš probudit zmlklá ústa místo slov do ticha zní kašel dusivý.

about

12´LP Split w. download of I.C. with ARAN SATAN aransatan.bandcamp.com
Cover art by Stepan Adamek shitupper.blogspot.com

Released by INNOXIA CORPORA & Silver Rocket 2021
350 Kč + PP, objednávky / orders --> innoxia.corpora(at)centrum.cz

credits

released February 11, 2021

license

tags

about

Innoxia Corpora Czechia

Old school DIY hardcore punx from Czech, Roznov crew

contact / help

Contact Innoxia Corpora

Streaming and
Download help

Report this album or account

If you like Innoxia Corpora, you may also like: